Přcehod Brd 2011    První skautský přechod Brd, který se uskutečnil 8. února 1969, se stal demonstrací nesouhlasu se sovětskou okupací naší vlasti. Zúčastnilo se ho tenkrát 1 300 skautů a skautek a každoroční tradice pochodu se udržela přes celou normalizaci až dosud.  Fotografie z loňského ročníku naleznete ve fotogalerii – Přechod Brd 2011 a 2012.  Novou fotogalerii z ročníku 2013 pak zde

      Na Kytínské louce se opět setkáme se spoustou skautů z Prahy a okolí  i letos, a to 26.1.2013.  Pojedeme vlastním autobusem.

Sraz 26.ledna 2013  před ZŠ v Kostelci n.Č.l. v 8:45 hod. Vlastní objezd v 9:00 hod. Návrat přes Český Brod cca v 17:30 hod.

      Při odjezdu vybíráme 150 Kč,- od dětí, 200,- Kč od dospělých.

 Účast prosím potvrďte svým oddílovým vedoucím. 

Jako každý rok nabízíme místa v autobuse i dalším kosteleckým výletníkům, kteří si chtějí vyšlápnout brdskými hvozdy.

 Počasí nám snad bude přát, a tak bychom měli stihnout plánované trasy:

 

V rámci setkání je možné vyměňovat s ostatními účastníky přechodu tzv. brděnky, malá autorská dílka, která se stanou upomínkou na přechod. Proto myslete na své brděnky, vyrobte si je podle svého včas a v dostatečném množství, stanou se vaší vizitkou a zároveň jistě žádaným sběratelským artiklem :-)… Po přechodu Brd budou nejzajímavější získané brděnky k vidění na nástěnce na náměstí!

Pokud se někdo z Vás s brděnkami ještě nesetkal a neví, jak na ně, zeptejte se svého vedoucího, jistě Vám rád poradí. Jako návod by mohly postačit tyto informace: brděnka, tedy pamětní kartička na přechod Brd, má v drtivé většině formu papírového lístečku o velikosti zhruba +/- 5cm x 8cm, vždy nese jméno autora, dobré je uvést středisko, další informací je rok (datum přechodu) a název akce. Barva, výtvarné ztvárnění, materiál…to vše je na autorovi… Proto s chutí do toho!

Pro inspiraci – středisková  Brděnka 2011

Brděnka

A kdo by chtěl zavzpomínat na loňský ročník, nebo se jen podívat na co se těšit, může si přečíst zde přoložený článeček  nebo shlédnout video ze zahájení.

Článek – BRDY 2012

 

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.