V údolí Vavřineckého potoka jsme tábořili prozatím jen v létě… zimní táboření nám umožnil Oregon, kouzelné místo pár set metrů proti proudu potoka od našeho tábora. Užili jsme perfektní zázemí čítající srub (jídlo, spaní, posezení), kuchyni (to se kuchařky měly :-)), suché WC (další prima posezení) a navíc rovný plácek akorát na stavbu týpí. Zimní spaní v týpí bylo pro všechny první v životě, spaní ve srubu ovšem mělo také své přednosti.

Sněhu bylo poskromnu, krtci na louce v plné práci. A my s nimi. To máte: naštípat dříví, pravidelně topit (ve dne, v noci) , pomoci s vařením, postavit týpí a připravit v něm ohniště, vystlat chvojím týpí (jak si kdo ustele, tak si lehne: my to měli suché, měkké a teplé) , najíst se, zahrát si hry, procvičit skautské dovednosti, večer si zazpívat s kytarou, dohledat a sbalit si své věci…a celí vyuzení, špinaví a příjemně unavení tradá zpátky na autobus domů.

Trocha statistiky:

Zúčastnilo se 12 dětí (Barča, Borůvka, Netopýr, Holub, Koumes, Lišák, Tuleň, Surykata, Kolumbus, Slimák, Mravenec a Jelen) a 5 vedoucích (Orel, Katka , Kvák, Anča a jako bonus v sobotu večer přijel Robin s kytarou).

V týpí v noci spala vlčata Lišák, Tuleň, Surykata a Slimák, z vedoucích Anča a Orel.

Teplota ve dne cca + 2 C, v noci nejvíce – 4 C. V týpí bylo ráno + 8 C.

Zde naleznete fotogalerii z akce

Oregon panorama

 

 

 

 

 

Pozvánka –  V tichu a lůnu spící přírody je pro vás připraveno zimní dobrodružství

Srub na Oregonu

Kam:                     Srub OREGON u Barchovic Tábornického klubu OREGON Kolín nedaleko našeho letního tábořiště.

Sraz:                      v pátek 8. února 2013 ve 14:50 hod. na náměstí v Kostelci n/Č.L. před základní školou

Doprava:              odjezd linkovým autobudem a následně 4km pěšky do Oregonu

Návrat:                  v neděli po 15:00 hod. na náměstí v Kostelci n/Č.L. na zastávce před základní školou

Cena:                    400,-Kč/dítě, sourozenec 10% sleva

Program:               Zimní hry, stavba a přespání v týpí pro zájemce, získání skautských dovedností.

.

Strava:                     Budeme si vařit od sobotního rána do nedělního oběda, páteční večeři si každý zajistí sám – uvaříme společný čaj. Zásoby jídla táhneme na bobech.

Akce je určena:      Pro děti, které se účastnili alespoň jednoho tábora a umí se o sebe postarat a je jim více jak 8 let (ostatní nutno konzultovat).

Potvrzení účasti:    Potvrzení účasti nutné do 5. února 2013 na e-mail skaut.kostelec@seznam.cz nebo na tel. 602 641 063, dotazy tamtéž

Nutné vybavení:     Dobrý batoh a do něj zabalit – spacák do minusových teplot, karimatku, dobré zimní boty, turistické náhradní, přezutí, návleky, ešus, hrnek, příbor, termosku nebo lahev na pití, utěrku, toaletní potřeby, zimní oblečení na ven + 1x náhradní, teplé spodní prádlo, mikinu, dostatek ponožek, oblečení na převlečení do srubu, funkční baterku, KPZ, stezky, psací potřeby, uzlovačku, ostrý a spolehlivý nůž, společenskou hru. Při dostatku sněhu boby sebou. Kdo má, tak skládací lopatku sebou. Na každou dvojici nad 10 let jedna sekerka.

Po celou dobu vytápěné zázemí je ve srubu.

Zde ke stažení v .PDF leták akce Zimní táboření v Oregonu 

2 komentáře

Komentáře jsou uzavřené.