Jaké bylo otvírání studánek 2013?

Na sobotu 20.dubna 2013 nebyla vůbec hezká předpověď: déšť a chladno. Nakonec se našlo přes 10 dětí, které vyrazily na odpolední výpravu, a nutno říci, že opravdu nebylo čeho litovat! Psí počasí nemělo mnoho sil a tak jsme to zvládli bez pláštěnek 🙂 .

Naše základní skupina vyjela z Kostelce autobusem na Vyžlovku a nabrala směr k Vyžlovským rybníkům. Tam jsme se posilnili o další otvírače studánek a vyrazili ke studánce Kaménka hledat jednu část šifry potřebné k nalezení ukrytého pokladu. Cestou Voděradskými bučinami jsme natrefili i na mloka v nadživotní velikosti a ten se nám opravdu moc líbil! Ještě jsme stihli najít další část šifry u jiné studánky, ale vodu jsme neochutnali. Někdo brodil bažinami… jiný skákal po kamenech, každý podle svého… co bylo společného pro všechny, bylo rychlé tempo pohybu… cesta necesta, nakonec jsme pádili přímo přes les, srdce orientačních běžců by plesala! Úprk se vyplatil, stihli jsme slavnostní zahájení! Naše ouška potěšil zpěv sboru, pobavili jsme se se známými z Kostelce a okolí, všichni společně jsme vyluštili šifru a nakonec jako jeden had vyhledali perníčkový poklad…nutno říci, že poklad nebyl moc dobře ukrytý, viděli jsme ho hned po příchodu na místo činu, ale považte: všichni jsme se udrželi a nikomu to neprozradili 🙂 Buřty jsme ani nestihli vyndat z batohů, natož je upéct, ale v bříšku nás hřály výborné a před snědením i krásné perníčky.

Výpravu zdatně vedla Kvák.

 Fotogalerie z akce zde

Světlušky a vlčata se v sobotu 20.dubna vydají na Otvírání studánek

Sraz ve 14h před školou na náměstí v Kostelci. Ve 14.15 odjíždíme autobusem na Vyžlovku a odtud jdeme pěšky do Jevan ke studánce Kapka, kde bude přichystán program. Cestou se potěšíme hraním her a jestli budou podmínky, dojde i na buřty na ohni.

Návrat: POZOR ZMĚNA OPROTI PŮVODNÍMU PLÁNU!

Konec výpravy v 17.30 u hráze rybníka Švejcar (křižovatka ulic Lesní a Pražská) v Jevanech. Rodiče si budou muset pro děti dojet nebo se domluvit s ostatními účastníky o odvozu.

S sebou:

Na sebe:

Protože předpověď počasí prozatím není příznivá – očekává se déšť a chladno – vyberte teplejší oblečení vhodné do vlhka, do baťůžku přibalte pláštěnku. Navrch oblečte zelené triko. Na nohy obujte turistické boty, ve kterých ujdete nějaký ten kilometr (vyšlapané, ať nemusíme řešit puchýře), a nezapomeňte je naimpregnovat proti vodě, za deště se to bude hodit !

 

 

Otvírání studánek 2013 leták

 Mapa studánek