Bučiny 20134. Tradiční jarní výprava s přespáním v klubovně

Kdo si pamatuje na víkend 16. a 17.března 2013? My ano! Bylo krásně, ale těsně pod bodem mrazu, takže bez bláta. Kdo zůstal doma, toho sluníčko od rána do večera lákalo ven a bylo těžké mu odolat.

Naše výprava s přespáním začala u klubovny, kam jsme si dali vše potřebné na přespání, v baťůžkách nám zbylo jídlo a zase jídlo :-). Autobusem jsme se popovezli do Louňovic, cíl byl jasný – užít si cestu zpět a že je to pořádný kus cesty!

Pro začátek jsme došli do kamenického skanzenu v Louňovicích, což je velmi příjemný maličký celoročně otevřený skanzen, kde se dá dozvědět spousta věcí o kamenictví v našem regionu. A protože někomu už začalo kručet v bříšku, využili jsme skanzenu i k první svačince. Posilněni a s lehčím batohem jsme vykročili směr bučiny. Sluníčko nám dělalo radost stejně jako zasněžená cesta, prostě pohádka! Aby dlouhá cesta bučinami byla zábavnější, zahráli jsme si i pár her.

Brzké odpoledne nás zastihlo u Aldašína, byl čas pozdního oběda…pozor: teplého oběda! Rozdělat oheň bylo pro nás hračka a buřtíky od maminky chutnaly báječně. Po obědě jsme po sobě uklidili ohniště jak se sluší a patří. Zbýval nám poslední kus cesty do Kostelce, nohy už začínaly být uchozené, ale všichni došli, nikdo si nezkrátil cestu autobusem.

Klubovna nás přivítala vlídným teplem a vůní exotiky – Katka uvařila čínu! Teplý čaj navrch… Čína byla s rýží (jak jinak, že) a několik světlušek a vlčat se pokoušelo jíst tyčkami, které jim  půjčil Orel. Zpočátku jim to moc nešlo, zkoušeli to i obouručně, ale ke konci už dokázali nabrat i pár zrníček rýže. Trvalo to někdy dlouho, ale najedli se všichni! Po večeři byl i zákusek – perník s čokoládovou polevou a mandlí. Při přípravě večeře (doma u Katky) prý prohlásil Katky manžel Láďa, že se dá ke skautům, když se tam tak dobře vaří …Co víc si přát? Co třeba pohádku? I na tu došlo, viděli jsme kreslenou pohádku O Zoufálkovi, myšákovi, který se neuměl bát. Na druhou večeři připravily skautky pro všechny puding s piškoty a malinovým kompotem, se šlehačkou navrchu. Prostě báječný večer. A pak nás čekal zasloužený spánek.

Nedělní ráno začalo dobře, k snídani byla buchta a pak dílnička. Tentokrát jsme vysévali osení do skořápek od vajíček – komu se nelení, tomu se zelení 🙂

Bylo by dobré zmínit, že před odchodem byl úklid. Ani ten ovšem nikterak nezabránil situaci, která se pravidelně opakuje po každé víkendové výpravě (neřku-li po táboře), kdy se najde spousta opuštěných osobních věcí, které si pak (většinou) vlčata odnesla až z příští  schůzky :-).

A pak už přišli rodiče… a jak to bylo dál s dobře načatou nedělí už víte sami…

Zajímalo by Vás ještě více? Pak vězte, že toto byla první výprava, kde se naše středisko rozdělilo. Skauti a skautky spolu s Datlem měli jiné výchozí místo než vlčata a světlušky vedené Orlem, Robinem a Aničkou. Na průběhu se podílelo 5 vedoucích, skupinka vlčat a světlušek čítala 17 dětí. Celkem jsme ušli okolo 15 kilometrů.

 Fotografie z naší cesta naleznete zde v sekci fotogalerie.

Toto bylo naše pozvání, které jste před akcí mohli najít na webu:

Bičiny 2011Kdy   :  16. – 17. března 2013 (sobota až neděle)

Kam :   Voděradské bučiny (světlušky a vlčata z Louňovic, skautky a skauti z Čer. Voděrad)

Sraz :   09:30 hodin u klubovny (světlušky a vlčata) – věci na přespání necháme v klubovně; skautky a skauti se dovědí čas setkání a odjezdu autobusem na schůzce

Odjezd :  autobusem od sanatorky v 10,15 hodin (světlušky a vlčata)

Konec :   v neděli v 10,00 v klubovně

Cena   :   Kč 200/dítě; druhé a další dítě z jedné rodiny Kč 150

Strava :   večeře v sobotu a snídaně v neděli

Program :  hry po cestě, v klubovně, filmy a/nebo pohádky, zpívání, smaltování, jarní setí, turnaje ve stolních hrách,
výměnná burza kartiček z Penny (zvířátka, Simpsonovi, Naše Země), prohlídka sbírek a výměna známek

Vybavení na výpravu: dobré boty, oblečení podle počasí, batoh, kousek igelitu proti vlhkosti (při sezení na kameni či pařezu), svačina na celý den, pití, buřty na opékání; zelené triko, skautské vybavení (KPZ, nůž, zápisník, psaní, uzlovačka)

Věci do klubovny a na přespání: necháme v klubovně – spacák, karimatka, spací oděv, něco na převlečení (kdybychom se vrátili mokří z výpravy), náhradní ponožky, hygienické potřeby, baterku, hudební nástroj (kdo hraje), oblíbená společenská hra … každý si též přinese na jarní setí dvě poloviny skořápky z vajíčka … 

Potvrzení účasti : telefonicky (602 641 063 Orel) nebo mailem skaut-kostelec@seznam.cz  do čtvrtka, 14. 03. 2013

Leták 4. Výprava s noclehem v klubovně 2013_03_16  ke stažení.

A jaká byla výprava do Voděradských bučin v roce 2011 ?  Fotogalerie výpravy z roku 2011