Posuneme se do středověku a pomůžeme zatoulanému klukovi najít cestu domů.

 Fotogalerie z akce zde

Termín:                  pátek 3.2. – neděle 5.2. 2017 (pololetní prázdniny)
Nástup:                 pátek 8:00 před klubovnou,
Návrat:                  neděle, 14:00 v 14:45 v klubovně

Cena:  600,-Kč/dítě (sleva 100,-  na sourozence, a to i v případě, že sourozenec pojede na výpravu jinam). Storno poplatek je stanoven 200,-Kč

 

Podle povětrnostních podmínek se v pátek vypravíme rozhlédnout po kraji, a ulovit něco zvěře k večeři. Možná bude sníh a pak si i zabobujeme. V sobotu se vypravíme do Prahy hledat místo, kde se Karel narodil a kde si užije snad i další události. V neděli pak  v Kostelci jeho otec pořádá turnaj, tak tam s Karlem vyrazíme.

Doprava:    v pátek a sobotu ROPIDEM po okolí a po Praze, jinak pěšky

Nocleh:     Spíme v klubovnách.

Věci s sebou:    podmínkou batoh na jednodenní výpravu pěšky 8 km (30l), nikoliv školní brašna, spacák min. pro teploty od 5°C  (komfortní teplota), karimatka,; pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus (budeme vařit i venku), lžíce, kapesní nůž, utěrka, láhev s pitím, návleky na boty proti sněhu, funkční spodní prádlo, teplé ponožky do bot, rukavice (2x), čepice (2x), zateplené kalhoty, náhradní oblečení podle počasí, oblečení na noc (které se dá v případě nouze použít jako náhradní), dobré turistické boty naimpregnované proti vodě. Bude-li břečka, zvažte druhé boty typu sněhule s pogumovanou spodní polovinou boty. Funkční baterka, hygienické potřeby, termofólie  z autolékárničky, KPZ, psací potřeby, zápisník, Nováček nebo Stezka, uzlovačka,   šitíčko, nůžky,kartička zdravotní pojišťovny nebo její kopie.V případě sněhu boby nebo jiné klouzadlo.Vše bude sbaleno v tašce nebo kufříku.

Na sebe:Do Prahy pojedeme v zelených střediskových tričkách a šátcích. Tričko možno obléknout na mikinu.

V příbytku se budeme pohybovat ve středověkém pážecím úboru (dlouhé volnější triko nebo nepropínací košile , jednobarevné legíny/klasické bavlněné punčocháče s vytahanými koleny, široký pásek, vlasy do copů).

Jídlo:    PÁ,SO, NE: vaříme sami, na místě; každá družina připraví jedno jídlo pro celou výpravu;
NE:  končí obědem. Prosím, nedávejte s sebou děvčatům vlastní zásoby.

Zkusíme se obejít bez novověkých potravin: nebude čokoláda, bonbóny, exotické ovoce, těstoviny, brambory, kukuřice, bude málo cukru a více medu. Bude dost chleba a hrachu, jáhel, čočky, ovsa, krupice,  jablek, sušených švestek, mrkve,  a masa, protože pečiva bylo málo, zato zvěřiny bylo dost.

Ukončením akce bude společný úklid skautského domu, na kterém budou spolupracovat světlušky a rodiče.

Potvrzení účasti formou závazné přihlášky na doodle a úhradou zálohy min. 200,-Kč nejpozději v úterý  30. 01. 2017 na schůzce. Případný doplatek do celkové ceny je pak splatný nejpozději při nástupu na výpravu.