Termín: pátek 17.5 . – neděle 19.5. 2019 Kubrychtova bouda AOPK v Srbsku

Sraz: V pátek 17. května 2019 v 16:00 hodin na nádraží v ŘÍČANECH v rondelu, Odjezd VLAKEM v 16:15 hodin. Návrat: V neděli 19.5.2019 v 17:03 hod v Říčanech

Cena: 400,- Kč/dítě. Platba v hotovosti na schůzce 30.4. nebo 14.5.

Strava: Budeme vařit od sobotní snídaně do nedělního oběda + svačinu na cestu, stravu na pátek do večera si každý zajistí sám. Uvaříme společný čaj.

Program: cesta vlakem, putování „s plnou polní“, prohlídka štol a lomů Amerika (3 hodiny), společné vaření, společná příprava ohně a topení v kamnech, společný úklid (všechny odpadky odneseme s sebou do Srbska). Další přírodovědné a tábornické aktivity.

Nutné vybavení: Dobrý batoh a do něj zabalit : spacák, karimatku. Ešus kovový, příbor, lahev na pití vlastní + 1,5 l lahev s čistou pitnou neperlivou vodou, hadřík a utěrku, toaletní potřeby, balíček vlhčených desinfekčních ubrousků, malý ručníček, mikinu, náhradní ponožky, oblečení na spaní, oblečení – podle předpovědi počasí, dlouhé kalhoty. Funkční baterku, KPZ, Nováčka nebo Stezku, zápisník a psací potřeby, uzlovačku, ostrý a spolehlivý nůž, dobrou pláštěnku! V případě deště i přezuvky do chalupy nebo přezouvací ponožky. Vše bude sbaleno v batohu. Na batohu mohou být řádně připevněny pouze: spacák, karimatka.

S sebou skautskou kartičku (libovolnou průkazku s foto a datnar), kopii kartičky zdrav. pojišťovny.

Na sebe zelené střediskové triko a žlutý šátek v kombinaci s oblečením podle počasí (počítejte, že večery a rána jsou chladná, větrovka se tedy užije) a na nohy dobré turistické boty, naimpregnované proti vodě (ráno a večer je velká rosa, budeme se pohybovat v trávě a v lese a ve štolách v mokru a blátě).

Případné dotazy zodpoví Kvák (606843483) nebo Medvědice 606 171 536