Nové tábořiště

Tábor 2013 bude na novém tábořišti u České Čermné nedaleko  Náchoda viz. Tábořiště

Informace k letnímu táboru 2013

Místo konání:      tábořiště 311. skautského odd. Káňata z Prahy 10 u České Čermné (okr. Náchod)

GPS tábora:        50°24’21.435″N, 16°14’36.325″E       Ortofotomapa: http://www.mapy.cz/s/7BoU

Termín:                sobota  20. července – sobota  03. srpna 2013

Doprava osob:    děti se s několika vedoucími dopraví vlaky a autobusy.  Posledních pár kilometrů půjdeme pěšky.  Na cestu budou mít všichni: batoh se dvěma popruhy (dostatečně velký na  vícedenní výpravu), jídlo a pití na celý den!!!

 

Doprava os.věcí:          kromě věcí, které budou mít děti v batohu, budou ostatní věci dopraveny dodávkou. Věci budou sbaleny do jedné velké tašky či kufru, případně
samostatně spacák
.   Tyto věci budeme přejímat v pátek 19. července 2013 v 18,00 hodin v klubovně.

Táborové vybavení:      Doprava dodávkou.

Sraz před odjezdem:  sobota 20. července 2013 – pozor změna – v 10:00 hodin v Českém Brodě před vlakovým nádražím.

Návrat z tábora:            sobota 03. 08. 2013 odpoledne/navečer – podle spojení – upřesníme SMSkou; předání dětí opět v Českém Brodě na vlakovém nádraží.

Předání os. věcí:          (tašky, kufry, spacáky): neděle 4. srpna 2013 od 18 hodin v klubovně.

Bourání tábora:      letos jedeme na jiné tábořiště, naší povinností bude tábor sbalit – rozebrat podsady a s ostatním zapůjčeným táborovým vybavením od Káňat, odvézt do jejich skladu v Dobrušce. Podsady jsou budované pro každý tábor znova, je třeba na konci tábora opatrně rozebrat. Na tuto práci budeme potřebovat pomoc rodičů!!!  Prosíme rodiče, kteří chtějí přijet pomoc tábor sbalit, aby se nám přihlásili a na místo přijeli v sobotu 03. srpna mezi 10,00 a 11,00 hodinou. Vzdálenost z Kostelce n. Č. lesy do České Čermné je cca 135 km, počítejte s možností bourání tábora do neděle 4. srpna.

Program a organizace: děti budou spát po třech ve větších jehlanových podsadových stanech, na palandách typu „letiště“. Vařit si budeme v táborové kuchyni, jíst na pevných stolech v  jídelně. Děti se zapojí do veškeré činnosti na táboře – vaření, přípravy dřeva, úklidu, nočních hlídek, zásobování, stavby táborových staveb apod. Budeme pomáhat vlastníku pozemku na poli nebo v lese. Součástí programu budou výlety do okolí, dle kondice a zkušeností dětí.

Osobní doklady dětí:    tábor se nachází v těsné blízkosti česko-polské hranice. Chceme uspořádat výpravu do Národního parku Stolová hora v Polsku. Děti potřebují mít sebou vlastní cestovní pas nebo Občanský průkaz (vystaví na Městském úřadě v Českém Brodě). Budeme potřebovat váš písemný souhlas s cestou dítěte do zahraničí.

Návštěvy na táboře:     s návštěvou rodičů během tábora nepočítáme a nedoporučujeme ji.

Poštovní adresa:           Skautský tábor střediska Datel, Jméno a příjmení dítěte, Poste restante, 549 21 Česká Čermná

Telefon do tábora:        602 641 063 (vůdce tábora); 725 103 648; 606 843 483 (zástupkyně vůdce tábora) v případě potřeby doporučujeme poslat SMS, následně vás budeme kontaktovat.

Osobní léky:                 pokud vaše dítě bere pravidelně léky, předejte nám při nástupu dítěte na tábor zásobu léků se jménem dítěte a popisem času dávkování napsaným na krabičce od léků.

Jídlo z domova:            Nedávejte (ani neposílejte poštou) dětem žádné zásoby jídla. Veškeré jídlo, včetně sušenek, bude v sobotu večer dětem odebráno. Totéž platí pro jídlo zaslané poštou!

Dopisy na tábor:           Pro nejmenší děti a pro děti, které budou na táboře poprvé, je dobré předat některému z vůdců při nástupu dítěte na tábor 1 – 2 napsané pohlednice či krátké dopisy, které dětem předáme dříve, než dorazí první poštovní zásilka. Poslední poštu zasílejte na začátku druhého týdne. Později odeslané dopisy nemusí nedorazit včas.

Kapesné:                     max. 300,- Kč na dítě.

Doklady:

  1. Potvrzení od dětského lékaře/lékařky o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na táboře odevzdejte do 14. 07. 2013 – pošlete poštou, nebo  předejte MUDr. Michalikové v zubní ordinaci v budově České spořitelny v KNČL, případně vhoďte do mé poštovní schránky na ulici Zelená 1038 v KNČL. Formulář naleznete  v sekci Ke stažení zde
  2. Kopii kartičky zdravotní pojišťovny
  3. Občanský průkaz/pas (máte-li).
  4. Prohlášení o bezinfekčnosti dítěte, doplněné o prohlášení, že dítě v den nástupu na tábor nemá vši. Na tento list jsme rovněž napsali prohlášení, že souhlasíte s tím, abychom v případě potřeby mohli dopravit vaše dítě k lékaři autem, aniž bychom čekali na příjezd vozidla rychlé záchranné služby. Formulář opět nalezntete v sekci Ke stažení nebo zde. Můžete připsat i souhlas s vycestováním do Polska.

                          Doklady 2. – 4. vybíráme při srazu táborníků 20. 7. v Českém Brodě. Bez těchto potvrzení se vaše dítě nemůže tábora zúčastnit!!!

Elektronika:                  Nedávejte dítěti sebou mobilní telefon – v případě potřeby je možné telefonické spojení přes vůdce tábora nebo jeho zástupce.Tablety, DVD, CD či MP3 přehrávače, elektronické hry ap. ruší táborovou atmosféru a naší práci s dětmi, žádáme vás, aby tyto předměty děti sebou neměly. V případě, že dítě bude elektroniku na táboře používat způsobem, který by narušoval táborový řád a program, bude mu tato věc (předmět) po dobu pobytu na táboře odebrána. Nedoporučujeme sebou dětem šperky či jiné výrobky ze zlata. Na táboře nejsme schopni zaručit, že nedojde k poškození či ke ztrátě i výše uvedených předmětů.

Vybavení:                     Věnujte prosím pozornost vybavení dítěte – jede na skautský tábor. Dejte mu plně funkční věci, nicméně takové, u kterých můžete tolerovat případné nevratné ušpinění či poškození. Prosíme, aby veškeré vybavení bylo funkční a vydrželo dětem minimálně po dobu tábora (pláštěnky, holinky, obuv, spacák, karimatka, nůž, bunda). Nejsme je schopni nahradit z vlastních zdrojů a špatné vybavení jednoho jedince ohrožuje program celé skupiny. Velmi důležité jsou dobré, vyšlapané turistické boty, které limitují účast na výpravách a činnost v přírodě.

Balení věcí na tábor:     všechny věci balte do jednoho zavazadla např. kufru nebo velké tašky a do batohu (na cestu vlakem). Igelitové tašky přivázané ke kufru či batohu nebudeme tolerovat, mohou se ztratit. Balte věci s dítětem, aby vidělo, co s sebou má a kde to má. Vhodné je zabalit věci do plátěných pytlíků, aby dítě mělo šanci udržet čisté věci roztříděné a na jenom místě. Na špinavé věci dejte větší plátěný pytel, aby věci neplesnivěly (igelitová taška není vhodná) Typ stanu – jehlan – neumožňuje pověsit kapsář. Drobné věci (tužky, pastelky, nůž, nůžky apod.) sbalte do taštičku na zip nebo pevného látkového sáčku.

Poznámka I:                 Děti, které jsou pojištěné u VZP, mohou požádat příspěvek na účast na letním pobytovém táboře. (Na webové stránce VZP si najděte Zdravý život a v případě zájmu se zařiďte podle instrukcí. Středisko vám vydá potvrzení o zaplacení tábora, abyste mohli o příspěvek –  v termínu do 30. 07. 2013 – požádat.)

Poznámka II:                Sledujte web střediska (www.skaut-kostelec.cz) nebo se domluvte na jiném způsobu doručení případných upřesnění o táboře.

Celé info naleznete také v sekci Ke stažení ve formátu PDF.

Aktualizovanou  přihlášku na tábor, pro případné opozdilce, nalenete v sekci Ke stažení.

Informační schůzka s rodiči před táborem se uskutečnila ve čtvrtek 20. června 2013 od 18:00 hod. v zasedací místnosti Městského úřadu v Kostelci nad Černými Lesy.

Ti nedočkaví si mohou prohlédnout  fotogalerii z tábora 2011 a nově tábora 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *