Přechod Brd 2011    První skautský přechod Brd, který se uskutečnil 8. února 1969, se stal demonstrací nesouhlasu se sovětskou okupací naší vlasti. Zúčastnilo se ho tenkrát 1 300 skautů a skautek a každoroční tradice pochodu se udržela přes celou normalizaci až dosud.  Fotografie z loňského ročníku naleznete ve fotogalerii – Přechod Brd 2011 a 2012Novou fotogalerii z ročníku 2013 pak zde.

      Na Kytínské louce se opět setkáme se spoustou skautů z Prahy a okolí  i letos, a to 25.1.2014.  Letošní ročník pojímáme jako výpravu s rodiči  a vlastní  dopravou osobními vozy účastníků. Sraz buď na náměstí v KNČL v 8:00 hod.  Další možnost v 9:50 hod. u hostince v Malé Sv. Hoře, směr Mníšek. Doporučené kapesné 100 Kč/osoba, návrat cca 16–17 hodin. Nezapomenout Brděnky a kroj – kdo nemá, alespoň triko a šátek!

 

V rámci setkání je možné vyměňovat s ostatními účastníky přechodu tzv. brděnky, malá autorská dílka, která se stanou upomínkou na přechod. Proto myslete na své brděnky, vyrobte si je podle svého včas a v dostatečném množství, stanou se vaší vizitkou a zároveň jistě žádaným sběratelským artiklem :-) … Po přechodu Brd budou nejzajímavější získané brděnky k vidění na nástěnce na náměstí!

Pokud se někdo z Vás s brděnkami ještě nesetkal a neví, jak na ně, zeptejte se svého vedoucího, jistě Vám rád poradí. Jako návod by mohly postačit tyto informace: brděnka, tedy pamětní kartička na přechod Brd, má v drtivé většině formu papírového lístečku o velikosti zhruba +/- 5cm x 8cm, vždy nese jméno autora, dobré je uvést středisko, další informací je rok (datum přechodu) a název akce. Barva, výtvarné ztvárnění, materiál…to vše je na autorovi… Proto s chutí do toho!

Pro inspiraci – středisková  Brděnka 2011

Brděnka

A kdo by chtěl zavzpomínat na loňský ročník, nebo se jen podívat na co se těšit, může si přečíst zde přoložený článeček  nebo shlédnout video ze zahájení.

Článek – BRDY 2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *