POZOR! 

Máte doma připravený hliník? Nevozte ho do Humpolce, zastavte se ve škole! 

Sběr hliníku v pátek 21. 3. 2014 od 7.30 do 8 hodin v průjezdu základní školy.
Děkujeme všem, kdo nám tímto sběrem přispějí k vybavení nové skautské klubovny.
Skautské středisko Datel z Kostelce nad Černými Lesy :-)
Pokud tento termín nestíháte, můžete se s hliníkem zastavit v Domácích potřebách u paní Mášové na kosteleckém náměstí, která nám se sběrem dlouhodobě pomáhá.

——————————————————————————————————————————————————-

Pokud se bude vejít/popř. uznáte za vhodné, uvítá to odbor životního prostředí…, budeme rádi, objeví-li se někde poblíž vysvětlivka o tom, jaký hliník se dá recyklovat, resp. jaký sbíráme:

Co sbíráme?

Veškeré prázdné a čisté obaly označené některým z těchto symbolů:

Alu loga

 

 

 

 

a další předměty, o nichž jste si jisti, že jsou z hliníku, tj. např. Al plechovky od nápojů, krycí fólie (víčka) od jogurtů, termixů, humra, majolky, sádla, tatarky, tavených sýrů, prázdné Al spreje od kosmetiky, ešusy, kbelíky, konve, lžíce, vidličky, fólie z čokolád, čokoládových mincí a figurek, zavařovací víčka Omnia, šroubovací uzávěry od alkoholických i nealkoholických nápojů, alobalové misky od buchet, makovníku, paštik, prázdné tuby od mastí, past a krémů, krabičky od kosmetiky (Nivea), hliníkové součástky automobilů a jiných přístrojů apod.

Co nesbíráme?

Kombinované obaly (např. obaly Tetrapak od mléka a džusů), obaly od cigaret, kávy, sušenek, bonbonů, hliníkové nože (je v nich železo), obaly od jedů, znečištěné a zapáchající obaly.

Jedna odpověď

 1. První jarní brigáda se vydařila
  Rádi bychom moc poděkovali všem rodičům, dětem a přátelům našeho skautského střediska za pomoc a nasazení, které věnovali naší brigádě 22. 3. 2014.
  Díky Vám se podařilo:
   vytřídit téměř 150 kg hliníku,
   připravit dřevo na topení v nové klubovně,
   umýt a připravit novou klubovnu,
   přebrat darovaný nábytek, umýt a přestěhovat ho nové klubovny,
   částečně uklidit prostranství před novou klubovnou… a spoustu dalšího.
  Speciální díky patří Hance Zemanové, která nám nasmažila plnou bednu neodolatelných řízků a maminkám a Borůvce, které napekly skvělé zákusky.
  Děkujeme všem, kteří třídí hliník a nosí nám jej buď průběžně k paní Mášové do domácích potřeb, nebo v rámci našich jednodenních sběrů. Získané finanční prostředky za hliník použijeme na vybavení a dokončení skautské klubovny.
  Pokud by nám čtenáři Černokosteleckého zpravodaje chtěli na dokončení a dovybavení klubovny přispět (č. ú.: 2063761359 / 0800) či nám věnovat něco z potřebného vybavení, budeme moc rádi.

  Děkujeme Vám za Vaši přízeň a těšíme se, že Vás budeme moci co nejdříve provést naší novou krásnou klubovnou .

  Za skautské středisko Datel

  Ing. Karel Michalik – Orel
  vedoucí střediska
  info@skaut-kostelec.cz
  https://www.skaut-kostelec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *