V tichu a lůnu spící přírody je pro vás připraveno zimní dobrodružství

Srub na Oregonu

Kam:          Srub OREGON na potoce Výrovka u Barchovic Tábornického klubu OREGON Kolín nedaleko našeho bývalého letního tábořiště.

Sraz:            v pátek 21. února 2014 ve 14:50 hod. p  na náměstí v Kostelci n/Č.L. před základní školou

Doprava:    odjezd linkovým autobudem a následně 4km pěšky do Oregonu

Návrat:         v neděli po 15:00 hod. na náměstí v Kostelci n/Č.L.
na zastávce před základní školou

Cena:           400,-Kč / dítě – sourozenec 10% sleva

Strava:        Budeme si vařit od sobotního rána do nedělního oběda, páteční večeři si každý zajistí sám, uvaříme společný čaj. 

Program:   Zimní hry, stavba a přespání v týpí pro zájemce, získávání skautských dovedností. Vytápěné zázemí je ve srubu.

V údolí Vavřineckého potoka jsme si zimní  táboření vyzkoušeli již loni a i tentokrát  nám tuto výpravu umožní Oregon, kouzelné místo pár set metrů proti proudu potoka od našeho bývalého tábora. Užiljeme si perfektní zázemí čítající srub, kuchyni, suché WC a navíc rovný plácek akorát na stavbu týpí. Alternativní zimní spaní v týpí bude pro některé možná první v životě.

Nutné vybavení:    Dobrý batoh a do něj zabalit – spacák do minusových teplot, starou deku (ochrana spacáku před propálením od jisker), karimatku,dobré zimní boty na sebe + turistické náhradní + přezutí, návleky, ešus, hrnek, příbor, termosku či lahev na pití, utěrku, toaletní potřeby, zelené skautské triko, zimní oblečení  na ven + 1x náhradní, teplé spodní prádlo, mikinu, dostatek ponožek, oblečení na převlečení do srubu. Funkční baterku, KPZ, stezky, psací potřeby, uzlovačku, ostrý a spolehlivý nůž, společenskou hru. Při dostatku sněhu boby. Kdo má, skládací lopatku s sebou. Na každou dvojici nad 10 let jedna sekerka.

 Akce je určena:       Pro děti, které se účastnily alespoň 1 tábora, umí se o sebe postarat a je jim více jak 8 let (ostatní nutno konzultovat).

Potvrzení účasti:      Potvrzení účasti prosím do 19. února 2013 na e-mail: skaut.kostelec@seznam.cz nebo na telefon 602 641 063. Dotazy lze směrovat na výše uvedené kontakty.

Zde naleznete fotogalerii z akce v roce 2013  a zde z letošního ročníku 2014.

Oregon panorama

 

Jedna odpověď

 1. Tak se nám opět to zimní táboření vydařilo 🙂

  Nádherné počasí, ve dne slunečno a jarně teplo, v noci venku – 2 stupně, v týpí minimálně + 8 stupňů, tedy alespoň u světlušek a vlčat. Skauti a skautky si připravili málo dřeva a tak nad ránem drkotali zuby … Kvák nocovala v závěsném lůžku a docela si to pochvalovala.

  Mimořádky jen nevelké: Lemur říznul Huskieho do prstu, patrně když mu ukazoval, jak umí zašpičatit kolík k týpí. Hugo ve své neposednosti spadnul do potoka a celý se namočil, někteří měli výhrady k mrkvi, jiní k paprice a ještě jiní k cuketě nebo rajčeti ve fazolovém salátě, Slimák majznul Bonuse srolovanou karimatkou po nose, až mu tekla červená (nemusel proto na ranní rozcvičku), světlušky si věšely na dráty ke světlům ve srubu baterky či něco jinak nezbytného, až ten drát (vodič) opakovaně utrhly a v podkroví se pak nesvítilo, dokud to Olda neopravil.

  Získali jsme nové sympatizanty a později možná členy: Olgu a její dceru Marušku.

  … no a nakonec, jako po každé větší akci – zbyly věci, ke kterým se nikdo nehlásí, nikomu nechybí (tentokrát modré ponožky). Na druhé straně je ale řada věcí, která vlčatům po návratu domů schází – zaměněné spacáky, chybějící ešus, hrneček a lžíce, kosmetická taštička se zubním kartáčkem a pastou …

  Ještě jednou Zdar! vydařené akci – zimnímu táboření na Oregonu 2014.

  Orel

  P. S. Napište své postřehy a hodnocení, co bylo fajn, co vám nesedlo …?! Třeba jste to viděli a prožili jinak! Podělte se o své zážitky a dojmy. 🙂 Dejte vědět ostatním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *