Orlík 2015Fotogalerie z akce zde

Nástup:     čtvrtek, 7. 5. 2015 v 15:20  na náměstí v KNČL před školou,

Návrat:      neděle, 10. 5. 2015 v 17:15 na náměstí v KNČL

Výprava nás zavede do jarní přírody v kulisách romantické hradní zříceny uprostřed Českomoravské vysočiny. Budeme se učit poznávat rostliny, zvířata a vše kolem nás. Taktéž rozdělávat oheň křesadlem, vařit v hradní kuchyni i v přírodě nebo se učit orientaci či střílet z luku. Samozřejmě budou i hry i noční „bojovka“. Po večerech budeme číst Knihu džunglí, doplňovat Nováčky a Stezky, případně Vlčky a skautské odborky. Během 18 hod. výpravy ke kořenům skautingu v Orlovských lesích, vzdáleném cca 7km od hradu, se naučíme bivakovat uprostřed lesů a nasytit své žaludky rybolovem.

Doprava:    autobusem do Kutné Hory a odtud vlakem do Havlíčkova Brodu a odtud do Plačkova u Humpolce;  na hrad Orlík www.hrad-orlik.cz  pak pěšky 3 km; zpátky stejně, v obráceném pořadí.

Doprava objemných a těžkých věcí: pojede s námi doprovodné auto, do kterého naložíme stany, nářadí, nádobí, potraviny, barely na vodu apod. Osobní věci, včetně karimatky a spacáku, si každý ponese ve svém batohu.

Nocleh:   Tentokrát budeme spát venku ve stanu nebo pod širákem.   V případě velké nepřízně počasí pak alternativně v kamenných prostorách hradu. Květnové počasí ještě není zárukou teplých nocí a proto můžeme očekávat hlavně nad ránem nižší teploty. Požadavek na kvalitní spacák tedy berte velmi vážně. Teplota okolo 5°C nad ránem může být realitou.

Věci s sebou:    podmínkou kvalitní batoh s bederním pásem, spacák min. pro teploty od 5°C  (komfortní teplota), karimatka, stanová celta (kdo má – naložíme do doprovodného  vozidla); pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus, hrnek, lžíce, kapesní nůž, utěrka, láhev s pitím, náhradní oblečení podle počasí, oblečení na noc (které se dá v případě nouze použít jako náhradní), dobré turistické boty naimpregnované proti vodě. Funkční baterka, hygienické potřeby, termofólie  z autolékárničky, KPZ, psací potřeby, zápisník, Nováček nebo Stezka, uzlovačka, šňůra (např. prádelní) na postavení přístřešku, kopie kartičky zdravotní pojišťovny. Vše bude sbaleno v batohu. Na batohu mohou být řádně připevněny pouze: spacák, karimatka, ešus, sekerka, lano apod.‘ Pojedeme v zelených střediskových tričkách. Tričko možno obléknout na mikinu.

Jídlo:    ČT:  jídlo na cestu a na večeři si každý poveze z domova; večer uvaříme teplý čaj
PÁ a SO: vaříme sami, na místě; každá šestka a družina skautů připraví jedno jídlo pro celou výpravu; doplňování zásob bude formou spížních výpadů do obchodů v Humpolci
NE: snídaně a svačina na místě; oběd – balíček na cestu

Cena:  600,-Kč/dítě (sleva na sourozence 100,-)

Závazné potvrzení účasti elektronickou formou je nutné nejpozději v neděli 3.5.2015 z důvodu objednání hromadného jízdného. U pozdějších přihlášek přirážka 100,-Kč z důvodu dražšího individuálního jízdného. Písemná přihláška včetně úhrady účastnického poplatku nejpozději v úterý  5. 5. 2015 na schůzce (skauti ve středu 6.5.2015). Přihlášku k odstřižení naleznete na poslední 1/3 tohoto letáku. Přihláška je taktéž ke stažení na webu střediska www.skaut-kostelec.cz

Doprovod na výpravě: Karel Michalik – Orel, Olda Vacek, Ivana Kašparová – Kvak, Josef Ferus, Olga Nováková – Borůvka, autospojka: Katka Vacková

Přihláška Jarní středisková výprava na hrad Orlík – v. 6 – 2015-04-27 – finální

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *