Fotogalerie z akce zde

Termín od 25. 07. 2015 (sobota) do 08. 08. 2015 (sobota)

Celotáborová hra – Klášterní madrigal

Mniši v Klášteře při inventuře najdou 80 let starý spisek, v němž je královské ustanovení, že ke každému klášteru patří město.

Ve strachu před králem tedy přesvědčí poddané ze třech  vsí (Zelenče, Žlutic  a Modravy), že je třeba připravit se na příjezd královské inspekce a vytvořit podmínky pro jmenování městem. Vesnice si uvědomí, že města mají spoustu výhod a pečlivě se připravují – budují atributy města a cvičí sedláky v městských řemeslech. V druhém týdnu mniši mohou trochu škodit, protože si uvědomí, že vyhlášením města se poddaní stanou svobodnými a klášter přijde o poddané. Den před koncem tábora přijede král. Vesnice při té příležitosti uspořádají jarmark a turnaje, a předvedou, že mají dostatek řemeslníků a městských atributů, aby je král mohl vyhlásit městem.

Královo rozhodnutí pak bylo pro mnichy nečekané  – král spojil vesnice do jednoho souměstí Tripolis a mnichy poslal do Svaté války dobývat Jeruzalém. Všichni vesničané se stali svobodnými občany svých měst.

 

Doprava:   

tam společně vlakem (kufry nákladním automobilem)

zpět doprava vlastní (zajišťují rodiče)

 

Místo:        tábořiště Kebharec skautského střediska Brno – Královo Pole; u obce Nová Bystřice (okr. Jindřichův Hradec)

 

Cena:        3 600,- Kč zaplaťte nejpozději do 16. 06. 2015;  sleva na 2. a další dítě v rodině 300,- Kč

převodem na bankovní účet č. 2063761359/0800
variabilní symbol = datum narození přihlašovaného dítěte, případně do poznámky
uveďte jméno dítěte. Zaplatit lze i v hotovosti – vůdci tábora (Karel Michalik – Orel).

 

Cíl a program tábora

Cílem skautského tábora je nabídnout dětem zajímavé prožití části prázdnin. Během tábora budou účastníci moci poznávat sami sebe, své vrstevníky, pobyt v přírodě, netradiční hry a sporty a tvořivé programy. Po celou dobu tábora bude kladen důraz na učení se sebereflexi, vzájemné pomoci, spolupráci, kamarádství, za souběžného rozvoje všech složek lidské osobnosti.

Účast na táboře předpokládá dobrovolnou účast a spolupráci účastníků, respektování táborového řádu a pokynů vedoucích. Upozorňujeme na možnost řešit opakované závažné přestupky, po domluvě s rodiči, i vyloučením z tábora.

 

Storno poplatky

 

Nejpozději v den nástupu na tábor je nutné společně s přihlášeným předat:

 

Formální podmínky pro účast na táboře :

 

V sekci Ke stažení naleznete :

 

Informační schůzka s rodiči před táborem se uskutečnila v  ÚTERÝ  16. 6. 2014 od 18:00 hodin po schůzkách světlušek a vlčat v klubovně u krbu.

Ti nedočkaví si mohou prohlédnout fotografie ve fotogalerii z tábora 2011 tábora 2012, tábora 2013 a tábora 2014.

 

Aktualizace 15.7.2015

5 komentářů

 1. Dobrý den,
  děkujeme za aktualizaci, ale na webu jsem zatím stále nenalezla kompletní informace k táboru na rok 2015 – mohu poprosit o zaslání emailem? Stále také sháníme noty na budíček a zatím bezúspěšně 🙁 Linda Pačesová

  1. Dobrý den/ Ahoj.
   V sektoru ke stažení je na stáhnutí položka se jménem CO SEBOU na tábor. Mladší nebo méně gramotní členové lidu si této hrubky asi nevšimnou, ale gramotné členy lidstva (češtináře především) to asi bije do očí. 😀
   Prosím opravte to….

   p.s. BRÁT S HUMOREM!!

 2. Dobrý den, v Prohlášení o bezinfekčnosti na tábor v PDF máte starý formulář, z roku 2014.
  Stáhla jsem do počítače a chtěla datum opravit, ale nejde to. U wordu už to jde.
  A taky jsem se chtěla zeptat, který Posudek o zdravotní způsobilosti mám použít. Vytiskla jsem si před 14 dny jiný než máte na webu teď. Navíc, když teď kliknu na odkazy, tak se v PDF i DOC zobrazí tentýž formulář, ale jiný, než mám vytištěný (DOC).

  děkuji

  K. Martinková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *