Údolí duchů

Fotogalerii z akce naleznete zde

Nástup:     pátek 12. 6. 2015 v 16:45
na náměstí v KNČL před školou,

Návrat:      neděle, 14. 6. 2015 v 17:42
na náměstí v KNČL

Výprava nás zavede do takřka letní přírody Posázaví. Budeme poznávat nový kraj, kam v příštích měsících a letech budeme vyrážet opakovaně. Najde se také čas učit se poznávat rostliny, zvířata a vše kolem nás. Taktéž rozdělávat oheň křesadlem, vařit v přírodě nebo se učit orientaci či střílet z luku. Samozřejmě budou i hry i noční „bojovka“. Po večerech budeme číst Knihu džunglí, doplňovat Nováčky a Stezky a případně Vlčky.

Doprava:    autobusem ze zastávky MHD na  náměstí v Kostelci nad Černými lesy do Stříbrné Skalice, zastávky železniční stanice a odtud pak pěšky 2,5 km do Údolí duchů ; zpátky stejně, v obráceném pořadí.

Doprava objemných a těžkých věcí: pojede s námi doprovodné auto, do kterého naložíme stany, nářadí, potraviny, barely na vodu apod. Osobní věci, včetně karimatky a spacáku, si každý ponese ve svém batohu.

Nocleh:   Tentokrát budeme spát venku ve stanu nebo pod širákem.  Červnové počasí ještě není zárukou teplých nocí a proto můžeme očekávat hlavně nad ránem nižší teploty. Požadavek na kvalitní spacák tedy berte velmi vážně. Teplota okolo 5°C nad ránem může být realitou.

Věci s sebou:    podmínkou kvalitní batoh s bederním pásem, spacák min. pro teploty od 5°C  (komfortní teplota), karimatka, pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus, hrnek, lžíce, kapesní nůž, utěrka, láhev s pitím, oblečení na noc (které se dá v případě nouze použít jako náhradní), dobré turistické boty naimpregnované proti vodě. Funkční baterka, hygienické potřeby, termofólie z autolékárničky, KPZ, psací potřeby, zápisník, Nováček nebo Stezka, uzlovačka, šňůra (např. prádelní) na postavení přístřešku, kopie kartičky zdravotní pojišťovny. Vše bude sbaleno v batohu. Na batohu mohou být řádně připevněny pouze: spacák, karimatka, ešus, sekerka, lano apod.‘ Prosíme balte z rozvahou – těžký batoh nepřispívá k pohodě vaší ratolesti. Děti skutečně nepotřebují na každý den čisté triško a mykinu. Pojedeme v zelených střediskových tričkách. Tričko možno obléknout na mikinu.

Jídlo:
Pá:  jídlo na cestu a na večeři si každý poveze z domova; večer uvaříme teplý čaj
SO: vaříme sami, na místě; každá šestka a družina skautů připraví jedno jídlo pro celou výpravu; případné doplňování zásob bude formou spížních výpadů do obchodů v Sázavě
NE: snídaně a svačina na místě; oběd Nepřibalujte prosím dětem sladkosti a další jídlo. Děti pak nechtějí jídlo společné, jedí studené či sladké věci ze zásob a často to vede k žaludečním problémům (dobře utajená houska s máslem vytažená v neděli z batohu obvykle učiní své). Z tohoto důvodu budeme žádat děti, aby odevzdali veškeré nesnědené potraviny ještě v páteční večer.

Cena:  450,-Kč/dítě (sleva na sourozence 50,-)

Závazné potvrzení účasti elektronickou formou na   http://doodle.com/i99xpfs3p7wbxyiy   nejpozději v neděli 2.6.2015. Písemná přihláška včetně úhrady účastnického poplatku nejpozději v úterý  9. 6. 2015 na schůzce. Přihlášku k odstřižení naleznete na poslední 1/3 tohoto letáku. Přihláška je ke stažení ZDE.

Doprovod na výpravě: Karel Michalik – Orel, Olda Vacek, Josef Ferus, Olga Nováková – Borůvka, autospojka: Katka Vacková

Akci formou slev na potraviny podpořili :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *