Logo zimní výprava Staré pověsti české

Velká zimní výprava
„Kazi-Teta-Libuše“

Nejen  tři ale všechny sestry našeho střediska se vydávají po stopách starých českých pověstí.

 

Termín:     čtvrtek, 29. 01. – neděle, 01. 02. 2015 

Nástup:    čtvrtek, 29. 01. 2015 v 14:45 před klubovnou,
Návrat:    neděle, 01. 02. 2015 v 14:45 v klubovně

 

 

Cena:  600,-Kč/dítě (sleva 100,-  na sourozence, a to i v případě, že sourozenec pojede na Orlík).
Storno poplatek je stanoven 200,-Kč

 

Jak si legendární tři sestry řídily domácnost? Uměly si jako Amazonky ulovit i zvěř k obědu? Co měly doma ve spižírně a jak vařily? Co dovedly vyrobit, aby to směnily za nějaké dovážené zboží? Jak vycházely se sílami přírody a jak se v ní chovaly? Vyzkoušíme a v neděli večer Vám povíme.

Podle povětrnostních podmínek se v pátek vypravíme rozhlédnout po kraji, snad podívat i na Říp a ulovit něco zvěře k večeři. Možná bude sníh a pak si i zabobujeme. V sobotu se vypravíme na Libušino sídlo do Prahy a podíváme se, jak to vypadá v podhradí a jaké stopy dalších pověstí tam objevíme. V neděli dokončíme budování slovanských osad v Kostelci.

Doprava:    v pátek a sobotu ROPIDEM po okolí a po Praze, jinak pěšky 

Nocleh:     Kdo bude mít dobré vybavení a bude mít zájem, může zkusit spát venku ve stanu (skautky nebo zdatné světlušky). Jinak spíme v klubovnách.

Věci s sebou:    podmínkou batoh na jednodenní výpravu pěšky 8 km (30l), nikoliv školní brašna, spacák min. pro teploty od 5°C  (komfortní teplota), karimatka,; pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus (budeme vařit i venku), lžíce, kapesní nůž, utěrka, láhev s pitím, návleky na boty proti sněhu, funkční spodní prádlo, teplé ponožky do bot, rukavice (2x), čepice (2x), zateplené kalhoty, náhradní oblečení podle počasí, oblečení na noc (které se dá v případě nouze použít jako náhradní), dobré turistické boty naimpregnované proti vodě. Bude-li břečka, zvažte druhé boty typu sněhule s pogumovanou spodní polovinou boty. Funkční baterka, hygienické potřeby, termofólie  z autolékárničky, KPZ, psací potřeby, zápisník, Nováček nebo Stezka, uzlovačka,   šitíčko, nůžky, kartička zdravotní pojišťovny nebo její kopie. V případě sněhu boby nebo jiné klouzadlo. Vše bude sbaleno v tašce nebo kufříku. 

Na sebe: Do Prahy pojedeme v zelených střediskových tričkách a šátcích. Tričko možno obléknout na mikinu.

V příbytku se budeme pohybovat v praslovanském úboru (bílé nebo režné tunice, stačí třeba starý polštář s otvory pro ruce a hlavu, široký pásek, vlasy do copů).

Jídlo:    ČT, PÁ a SO: vaříme sami, na místě; každá družina připraví jedno jídlo pro celou výpravu;
NE:  končí obědem. Prosím, nedávejte s sebou děvčatům vlastní zásoby.

Zkusíme se obejít bez novověkých potravin: nebude čokoláda, sušenky, bonbóny, exotické ovoce, těstoviny, brambory, kukuřice a rýže, bude málo cukru a více medu. Bude dost chleba a hrachu, jáhel, čočky, ovsa, krupice, pohanky, jablek, sušených švestek, mrkve, okurek a masa, protože Bivoj nosí domů kance, Kazi chová chutné kury a Teta umí prý lovit i lososy.

Ukončením akce bude společný úklid skautského domu, na kterém budou spolupracovat světlušky, skautky a rodiče.

Potvrzení účasti formou závazné přihlášky a úhradou zálohy min. 200,-Kč nejpozději v úterý  13. 01. 2015 na schůzce (skautky ve středu 14.1.2015). Případný doplatek do celkové ceny je pak splatný nejpozději při nástupu na výpravu.

Závazná přihláška ke stažení zde – Přihláška na zimní výpravu Stětlušek – Kazi-Teta-Libuše

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *