Logo zimní výprava Orlík 1

Termín:               čtvrtek, 29. 01. – neděle, 01. 02. 2015 (pololetní prázdniny)
Nástup:                 čtvrtek, 29. 01. 2015 v 14:00 na náměstí v KNČL před školou,
Návrat:                 neděle, 01. 02. 2015 v 15:45 na náměstí v KNČL

Výprava se uskuteční v duchu „nouzového přežití v zimních podmínkách“. Budeme se učit rozdělávat oheň křesadlem, vaření na sněhu na provizorním vařiči z plechovky, jak vybudovat nouzový přístřešek ve sněhu (bude-li) a/nebo z přírodního materiálu, zásady nouzového přespání/přežití. Budeme poznávat zimní les a přírodu, učit se orientaci, samozřejmě budou i hry, večerní /noční „bojovka“, skautská praxe. Po večerech budeme číst Knihu džunglí, doplňovat Nováčky a Stezky, případně Vlčky a skautské odborky.

Doprava:    autobusem do Prahy, pak metrem na Florenc a linkovým autobusem do Humpolce;  na hrad Orlík www.hrad-orlik.cz  pak pěšky 3,3 km; zpátky stejně, v obráceném pořadí.

 Doprava objemných a těžkých věcí: pojede s námi doprovodné auto, do kterého naložíme stany, nářadí, nádobí, potraviny,
barely na vodu apod. Osobní věci, včetně karimatky a spacáku, si každý ponese ve svém batohu.

 Nocleh:     Kdo bude mít dobré vybavení a bude mít zájem, může spát venku ve stanu.   Ostatní budou spát v temperovaném muzeu hradu Orlík. Zimní podmínky na hradě jsou omezenější, takže voda jen co si dovezeme, za záchod poslouží osvědčená dřevěná kadibudka na hradním parkáně. Obzvláště první noc při větších mrazech je nutno počítat s nižšími teplotami než se muzeum ohřeje. Požadavek na kvalitní spacátk tedy berte velmi vážně. Teplota okolo 5°C může být realitou.

 Věci s sebou:    podmínkou kvalitní batoh s bederním pásem, spacák min. pro teploty od 5°C  (komfortní teplota), karimatka, stanová celta (kdo má – naložíme do doprovodného  vozidla); pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus, hrnek, lžíce, kapesní nůž, utěrka, láhev s pitím, termohrnek,návleky na boty proti sněhu, funkční spodní prádlo, teplé ponožky do bot, rukavice (2x), čepice (2x), zateplené kalhoty, náhradní oblečení podle počasí, oblečení na noc (které se dá v případě nouze použít jako náhradní), dobré turistické boty naimpregnované proti vodě. Bude-li břečka, zvažte druhé boty typu sněhule s pogumovanou spodní polovinou boty. Funkční baterka, hygienické potřeby, termofólie  z autolékárničky, KPZ, psací potřeby, zápisník, Nováček nebo Stezka, uzlovačka, šňůra (např. prádelní) na postavení přístřešku, kartička zdravotní pojišťovny nebo její kopie.
Vše bude sbaleno v batohu. Na batohu mohou být řádně připevněny pouze: spacák, karimatka, ešus, sekerka, lano apod.‘
Pojedeme v zelených střediskových tričkách. Tričko možno obléknout na mikinu.

 Jídlo:    ČT:  jídlo na cestu a na večeři si každý poveze z domova; večer uvaříme teplý čaj
PÁ a SO: vaříme sami, na místě; každá šestka a družina skautů připraví jedno jídlo pro celou výpravu; doplňování zásob bude formou spížních výpadů do obchodů v Humpolci
NE: snídaně a svačina na místě; oběd – balíček na cestu

Cena:  600,-Kč/dítě (sleva 10 % na sourozence) Storno poplatek je stanoven ve výši jízdného, které bude nutné předem zakoupit, tedy cca 200,-Kč

Potvrzení účasti formou závazné přihlášky a úhradou zálohy min. 200,-Kč nejpozději v úterý  13. 01. 2015 na schůzce (skauti ve středu 14.1.2015). Případný doplatek do celkové ceny je pak splatný nejpozději při nástupu na výpravu.
Přihláška Zimní víkendová výprava na Orlík 2015 ke stažení

Na schůzku 20.1.2015 si všichni účastníci z řad vlčat přinesou vzorově  vlastnoručně sbalený batoh . 

Doprovod na výpravě: Karel Michalik – Orel, Olda Vacek, Olga Nováková – Borůvka, Martin Zavadil – Robin (od pátečního večera), autospojka: Katka Vacková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *