Obrázek Oregon 200

Kam:          Srub OREGON na potoce Výrovka u Barchovic

Sraz:            v pátek 13. února 2015 v 7:30  na náměstí v Kostelci n/Č.L. před základní školou

Doprava:    odjezd linkovým autobusem v 7:45 a následně 4km pěšky do Oregonu

Návrat:         v neděli po 15:00 hod. na náměstí v Kostelci n/Č.L. na zastávce před základní školou

Cena:           500  ,-Kč / dítě, sourozenec 10% sleva

Strava:        Budeme si vařit od páteční večeře do nedělního oběda, páteční oběd si každý zajistí sám, uvaříme společný čaj. 

Program:   Zimní hry, stavba a přespání v týpí pro zájemce, získávání skautských dovedností. Vytápěné zázemí je ve srubu.

V údolí Vavřineckého potoka jsme si zimní  táboření vyzkoušeli již třikrát a i tentokrát  nám tuto výpravu umožní Oregon, kouzelné místo pár set metrů proti proudu potoka od našeho bývalého tábora. Užijeme si perfektní zázemí čítající srub, kuchyni, suché WC a navíc rovný plácek akorát na stavbu teepee. Alternativní zimní spaní v týpí bude pro některé možná první v životě.

Nutné vybavení:    Dobrý batoh a do něj zabalit – spacák do minusových teplot, starou deku (ochrana spacáku před propálením od jisker), karimatku,dobré zimní boty na sebe + turistické náhradní + přezutí, návleky, ešus, hrnek, příbor, termosku či lahev na pití, utěrku, toaletní potřeby, zelené skautské triko, zimní oblečení  na ven + 1x náhradní, teplé spodní prádlo, mikinu, dostatek ponožek, oblečení na převlečení do srubu. Funkční baterku, KPZ, stezky, psací potřeby, uzlovačku, ostrý a spolehlivý nůž, společenskou hru. Při dostatku sněhu boby. Kdo má, skládací lopatku s sebou. Na každou dvojici nad 10 let jedna sekerka.

 Akce je určena:       Pro děti, které se účastnily alespoň 1 tábora, umí se o sebe postarat a je jim více jak 8 let (ostatní nutno konzultovat s vedoucím konkrétního oddílu).

Potvrzení účasti:      Potvrzení účasti prosím do 10. února 2015 na e-mail: skaut.kostelec@seznam.cz nebo na telefon 602 641 063.  Dotazy lze směrovat na výše uvedené kontakty.

Zde naleznete fotogalerii z akce v roce 2013, 2014 a nově i 2015.

Oregon panorama

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *