Údolí duchůFotogalerii z akce naleznete zde

Nástup:     sobotu 19. 9. 2015 v 9:00 hod.
u nové klubovny

Návrat:      neděle 20. 9. 2015 v 17:42 hod.
na náměstí v KNČL

Výprava nás zavede do takřka podzimní přírody Posázaví. Budeme poznávat nový kraj, kam v příštích měsících a letech budeme vyrážet opakovaně. Takže si především vyzkoušíme, jak dokážeme samostatně s minimem vybavení přežít v přírodě a zároveň si užít  příjemný víkend.  Proto budeme např. rozdělávat oheň křesadlem, vařit v přírodě nebo se učit orientaci, hledat vodu atd….Najde se také čas učit se poznávat rostliny, zvířata a vše kolem nás.

Doprava:    autobusem ze zastávky MHD na  náměstí v Kostelci nad Černými lesy do Stříbrné Skalice, zastávky železniční stanice a odtud pak pěšky 2,5 km do Údolí duchů ; zpátky stejně, v obráceném pořadí.

Doprava objemných a těžkých věcí: Nic takového co skaut neunese skaut nepotřebuje. Takže vše potřebné včetně osobních věci, včetně karimatky a spacáku, si každý ponese ve svém batohu.

Nocleh:   Tentokrát budeme spát venku pod širákem. Počasí v září je zárukou prvních chladných nocí a proto můžeme očekávat hlavně nad ránem nižší teploty. Požadavek na kvalitní spacák tedy berte velmi vážně. Teplota okolo 5°C nad ránem bude realitou.

Věci s sebou:    podmínkou kvalitní batoh s bederním pásem, spacák min. pro teploty od 5°C  (komfortní teplota), karimatka, pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus, hrnek, lžíce, kapesní nůž, ……..a spoustu dalších drobností které jste již tolikrát balili na výpravu. Pokud i přesto tápete, tak můžete použít nápovědu s sekci Praktické informace.  Prosím balte z rozvahou – těžký batoh nepřispívá k vaší pohodě . Mokré věci a noční třes zimou v průhledném spacáku také ne.  Pojedeme v zelených střediskových tričkách. Tričko možno obléknout na mikinu.

Jídlo: Na příští schůzce si účastnici společně připraví i jídelníček a po společné dohodě si rozdělí kdo přinese sebou na výpravu potřebné ingredience pro naplnění nejen svého trávícího traktu. Co si přineseme, to si také sníme. Pokud někdo na něco zapomene, tak nevadí. Těch pár kilometrů do Sázavy jistě rád zaskočí. Přeci by nenechal své kamarády na holičkách.

Cena:  100,-Kč/skaut

Závazné potvrzení účasti elektronickou formou na http://doodle.com/poll/v532gbdeptyifnq3  nejpozději v pondělí 14.9.2015. Písemná přihláška včetně úhrady účastnického poplatku nejpozději ve středu  16. 9. 2015 na schůzce.

Přihlášku k odstřižení naleznete na poslední 1/5 tohoto letáku.
Zde leták ke stažení Přihláška Výprava skautů do Údolí duchů 09-2015

Doprovod na výpravě a dotazy: Olda Vacek, záložní autospojka: Katka Vacková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *