Podzimní  výprava světlušky

Sraz: sobota v 8,00 hodin ve Skautském domě

Návrat: neděle kolem 11,00 hodin ke Skautskému domu

Doprava: pěšky tam i zpět,

Program: Hry, rozdělávání ohně, vaření, orientace, poznávání přírody v podzimním lese, nocování v přírodě.

Účastnický poplatek: Kč 50/dítě

Výprava je plánována s přespáním v lese pod širým nebem… nebo pod přístřeškem z celty… Vzbouří-li se počasí a pošle na nás trakaře, utečeme před nimi na noc do klubovny!

Co vzít sebou: Nemáme doprovodné vozidlo, půjdeme pěšky cca 5 km každý den, proto je třeba: Dobrý, dostatečně objemný batoh a do něj: spacák, karimatka/alumatka(*)/igelit pod sebe, stanová celta (kdo má)/igelit na sebe(**), pláštěnka; ešus 1 díl a víčko, obal na ešus, lžíce, kapesní nůž, utěrka, 1l láhev s čistou pitnou vodou; oblečení na noc (které se dá v případě nouze použít jako náhradní oblečení), funkční baterka, hygienické potřeby, KPZ, psací potřeby, zápisník, hrací šátek, uzlovačka, šňůra (např. prádelní) na postavení přístřešku. (*) malým vlčatům postačí alu stínidlo na přední sklo auta (**) zkuste koupit dítěti izotermickou folii např. Hartmann nebo ji dočasně vezměte z autolekárničky

Do batohu přibalte ještě pití na den a jídlo, a to:

• Pečivo k polévce
• Odpolední svačinu (doporučujeme sušenku a jablko)
• Buřtík a pečivo k němu k večeři (kdo nejí buřty, vezme si něco, co jí)
• Dopolední svačinu (doporučujeme opět sušenku a kus ovoce)

Množství jídla by mělo odpovídat apetitu vlčete J Snídaně bude společná, pitná voda bude k dispozici na tábořišti, čaj si uvaříme. Potraviny na polévku dohodneme a koupíme společně.

Vše bude sbaleno v batohu. Na batohu mohou být řádně připevněny pouze: spacák, karimatka, případně ešus nebo kotlík, sekerka, lano apod. Kotlíky, sekerky a pilka, polní lopatka, společné potraviny apod. budou rozděleny do šestek před odchodem. Pár dostatečně velkých batohů můžeme půjčit.

Na sebe zelené střediskové triko a žlutý šátek v kombinaci s oblečením podle počasí (počítejte, že večery a rána jsou chladná, větrovka se tedy užije) a na nohy dobré turistické boty, naimpregnované proti vodě (ráno a večer je velká rosa, budeme se pohybovat v trávě).

Ke stažení zde : Přihláška VLČE Polívkáč 2015

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *