POVODEN tábořiště - Oregon 06-2013 - úvodní 200dpi
Včera jsem se byl podívat na tábořišti a udělal jsme pár fotek, které najdete ve fotogalerii zde.

Lávka je zčásti (šikmá plocha od táborové louky) odlomená vodou, ale drží na blízkém stromě. Lávka nad vodou stojí. Kuchyň byla poškozena jen málo. Dvě vyvrácené lavičky, pult na vydávání jídla odlomený a posunutý, ale jinak celkem v pořádku. Chybí jeden ze dvou záchodů (latrín). Odvodňovací strouha průtočná, na její březích asi na ploše 5 x 10 m vrstva cca 5 cm jemného bláta.  Vyvrácená olše na břehu potoka.  Žádné výrazné škody na majetku jsem nepozoroval, ale bude to vyžadovat určitě dost práce, dostat tábořiště do obyvatelného stavu. Budeme se muset zúčastnit brigád, které připravují Havrani.

Byl jsem se podívat i na tábor Oregonu, kde jsme měli letos první zimní táboření. Všechny stavby, mimo hlavní srub a sousední kuchyň vzala voda. Lávka přes potok je pryč, sauna, dřevník, dětská skluzavkou věž – nic tam nezůstalo. Po proudu, cestou k našemu tábořišti jsem nacházel zbytky dřeva a částí jednotlivých konstrukcí např. téměř kompletní střechu dřevníku.

Byl jsem tam asi 2 hodiny a za tu dobu klesla hladina asi o 5 cm – snad tedy již další škody nevzniknou!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *