Prodloužení platnosti Posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě (tábor) na dva roky

***

         Povinnost doložení posudku o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě (v našem případě pro tábor) je upravena v § 9 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Do 1.11.2017 byla stanovena platnost posudku na jeden rok, od tohoto data je platnost posudku o zdravotní způsobilosti dítěte prodloužena na dva roky v případě, že se nezměnil zdravotní stav dítěte.
         
Dvouletá platnost posudku se týká pouze těch posudků, které byly vydány po  1. listopadu 2017, kdy již platila nová legislativa.  Zároveň doporučujeme si ohlídat, aby neměl nově vydaný posudek o zdravotní způsobilosti zkrácenou platnost.  (Někteří lékaři neznalí novely by, mohli stanovit platnost posudku pouze na jeden rok.)
         Základní myšlenkou je sjednocení termínu platnosti posudku s periodou pravidelných zdravotních prohlídek u praktického lékaře dítěte. Doporučujeme, aby rodiče dětí získání posudku spojit vždy právě s pravidelnou prohlídkou a nemuseli tak kvůli posudku chodit k lékaři zvlášť.
        Pouze pro doplnění připomínáme, že platnost posudku u osob činných na táborech jako dozor je již od zimy 2016 také prodloužena na dva roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *