18.5.2017 od 19:00 v Pečkách v Kulturním domě
8.6.2017 od 18:30 v Českém Brodě

se promítá film

Skauti Bez lilie

Osudy českého skautingu – to jsou české dějiny „v malém“. Skauti byli nežádoucí pro nacisty i komunisty, třikrát se ocitli „mimo zákon“, a vždy museli volit strategii přežití. Nebyla jednotná, oddíly a jejich členové se rozhodovali sami za sebe. Ve filmu Skauti bez lilie se v rozhovorech s pamětníky autoři soustředí na obnovu Junáka v roce 1968, na nucené sloučení s komunistickým pionýrem, na život v „husákovském“ dvacetiletí. Nakolik bylo možné vést skautský oddíl bez symbolů, bez kroje, v soustavném utajování? Mohly být uchovány skautské myšlenky v pionýrském oddílu? To jsou některé z otázek, které autoři kladli pamětníkům.

O filmu a místech jeho projekce více na http://www.skautskyinstitut.cz/film/

Námět filmu: Viktor Portel a Miloš Říha – Šípek
Scénář: Adam Drda
Hudba: Matěj Kroupa
Režie: Viktor Portel
Délka filmu: 52 minut
Film vyrobil Skautský institut & Post Bellum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *