Posilovna 1 maléNa konci května vznikla v areálu školního zahrady venkovní posilovna složená ze šesti různých cvičebních strojů. Nemá sloužit jen pro potřeby školy, ale i pro návštěvníky téměř všech věkových kategorií, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas, prodloužit dobu pobytu na čerstvém vzduchu, posílit svou fyzickou i psychickou kondici, ale také se potkávat s lidmi různých věkových skupin.

Posilovací stroje jsou vybrány tak, aby si každý mohl vybrat pohybovou aktivitu přiměřenou svému zdravotnímu stavu i kondici. Návod na cvičení spolu s ilustrací a informacemi o tom, které svaly jsou zatěžovány, najdete  u každého stroje. Stroje dodala a instalovala firma Colmex.

Do areálu školy zveme všechny návštěvníky, kteří mají chuť nové stroje vyzkoušet. Přejeme si, aby venkovní posilovna poskytovala radost co největšímu počtu zájemců o aktivní pohyb, o zlepšování  nebo udržování svého zdravotního stavu a kondice a také těm, kteří se chtějí potkávat s novými  lidmi. Chceme, aby se škola ještě více otevřela veřejnosti.

Dotaci na venkovní posilovnu jsme získali z Programu rozvoje venkova. Nápad vznikl ve škole, žádost o dotaci připravila základní škola ve spolupráci s městem, na realizaci se podíleli i další místní aktéři z řad podnikatelů i neziskových organizací. Nyní nás čeká trochu administrativy, abychom dostali slíbené dotační peníze.

Venkovní posilovna bude oficiálně otevřena 13.6.2014 po provedení potřebných revizí k zajištění bezpečnosti uživatelů.

Za ZŠ Kostelec nad Černými lesy Mgr. Jitka Kunteová, zástupkyně ředitelky

Za město Kostelec nad Černými lesy ing.Jana Havelková, místostarostka

Posilovna 2 Posilovna 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *