Údolí duchů - průtž mračen má i své plus

Fotogalerii z akce naleznete zde

Nástup:     pátek 16. 10. 2015 v 16:30 hod.
                   – u klubovny

Návrat:      neděle 18. 10. 2015 v 17:42 hod.
                   – na náměstí v KNČL

Výprava nás zavede do  podzimní přírody Posázaví. Opět si vyzkoušíme, jak dokážeme samostatně s minimem vybavení přežít v přírodě a zároveň si užít  příjemný víkend.  Proto budeme např. rozdělávat oheň křesadlem, vařit v přírodě nebo se učit orientaci, hledat vodu atd….Tentokrát si více užijeme her, ale přiložíme ruku k dílu na přípravě tábořiště na zimu a zimní táboření.

Doprava:    autobusem ze zastávky MHD na  náměstí v Kostelci nad Černými lesy do Stříbrné Skalice, zastávky železniční stanice a odtud pak pěšky 2,5 km do Údolí duchů ; zpátky stejně, v obráceném pořadí.

Doprava objemných a těžkých věcí: Nic takového co skaut neunese skaut nepotřebuje. Takže vše potřebné včetně osobních věci, včetně karimatky a spacáku, si každý ponese ve svém batohu.

Nocleh:   Opět budeme spát venku pod širákem. Počasí v říjnu je zárukou již velmi chladných nocí a proto můžeme očekávat hlavně nad ránem nižší teploty. Požadavek na kvalitní spacák tedy berte velmi vážně. Teplota okolo 0°C nad ránem bude realitou.

Věci s sebou:    podmínkou kvalitní batoh s bederním pásem, spacák min. pro teploty od 0°C  (komfortní teplota), karimatka, pláštěnka (pevná, dostatečně velká pro natažení přes zimní bundu a batoh); ešus, hrnek, lžíce, kapesní nůž, ……..a spoustu dalších drobností které jste již tolikrát balili na výpravu. Pokud i přesto tápete, tak můžete použít nápovědu s sekci Praktické informace.  Prosím balte z rozvahou – těžký batoh nepřispívá k vaší pohodě . Mokré věci a noční třes zimou v průhledném spacáku také ne.  Pojedeme v zelených střediskových tričkách. Tričko možno obléknout na mikinu.

Jídlo: Na příští schůzce si účastnici společně připraví i jídelníček a po společné dohodě si rozdělí kdo přinese sebou na výpravu potřebné ingredience pro naplnění nejen svého trávícího traktu. Co si přineseme, to si také sníme. Pokud někdo na něco zapomene, tak nevadí. Těch pár kilometrů do Sázavy jistě rád zaskočí. Přeci by nenechal své kamarády na holičkách.

Cena:  300,-Kč/skaut

Závazné potvrzení účasti elektronickou formou na http://doodle.com/poll/5v7pne9bmme9w928#table nejpozději v pondělí 12.10.2015. Písemná přihláška včetně úhrady účastnického poplatku nejpozději ve středu  14. 10. 2015 na schůzce.

Přihlášku k odstřižení naleznete na poslední 1/5 tohoto letáku.
Zde leták ke stažení  Přihláška – Výprava skautů do Údolí duchů 16-18-10-2015

Doprovod na výpravě a dotazy: Olda Vacek, Ondra Ťoupal (Sud), částečně Orel a Pepa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *